V září světlušky září

Letos probíhá již 14. ročník sbírky Světluška, kterou pořádá nadační fond Českého rozhlasu. Na sv-banner-sbirkove_dnydruhém stupni budou parlamenťáci prodávat předměty od úterý 13. září do pátku 16. září. Na první stupeň dorazí Světluška ve čtvrtek 15. září a zdrží se tam od 7:55 do 9:35 hod. Když si od našich parlamenťáků koupíte náramek za 50,- Kč, píšťalku za 30,- Kč, propisku také za 30,- Kč, nebo tykadla za 70,- Kč, pomůžete tak nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem i dospělým. Nevidomým se za vydělané finance mohou pořídit například slepečtí psi nebo osobní asistenti zrakově postižených. Minulý rok se ze sbírky Světluška rozdělilo celkem 13,6 milionů korun. Světluška opravdu pomáhá. Příkladem může být i dvanáctiletý Ondra, který díky Světlušce může chodit na normální základní školu, protože teď má speciální digitální počítač. Také je skvělým hudebníkem a i v tom mu Světluška pomohla. Koupila mu totiž klarinet. Hraje též na akordeon a bubny.

Tak pojďme společně pomoci lidem, kteří to potřebují…

Barbora Broklová, VII. D

Sdílejte!