Poznávání Starého Města

IMG_7603Tak jako každý rok, tak i letos se noví šesťáci vydali poznávat Staré Město. Každá třída prošla celkem třemi stanovišti, na nichž žáci plnili dané úkoly. Za jejich splnění dostali šifru, jejímž prostřednictvím zjistili, na které další stanoviště mají jít.

Úkoly začínaly tím, že každá třída si musela jít za paní zástupkyní pro svoji obálku. 6. A měla obálku modrou, 6. B žlutou a 6. C červenou. Každý z dané třídy měl mít na sobě něco určené barvy.

A proč zrovna tyto barvy? Protože jeden z úkolů na stanovišti u Majáku byl najít jednotlivé části obrázku, ze kterého se složil znak Starého Města. A právě tento znak se skládá  z červené, žluté a modré. Na základě složeného obrázku dostali žáci úkol složit další šifru. V knihovně si složili z titulů určených knih název školního časopisu Všeználek. Na stanovišti u Památníku Velké Moravy proběhla hra, při níž si žák vytáhl ze sáčku svoji otázku. Když neznal hned správnou odpověď, běžel se poradit za svou skupinou. V případě, že ani skupina neznala správnou odpověď, musel uběhnout malé trestné kolečko.

Závěr je velmi pozitivní, protože i přes nepříznivou předpověď počasí jsme nezmokli. Po příchodu do školy dostali všichni po obědě sladkou odměnu.

Poznávací aktivity jsou podořeny MŠMT v rámci projektu Efektivní prevence.

 

Sdílejte!