Návštěva druháčků u hasičů a záchranářů

Dnešní den dětí si naši druháci zpestřili návštěvou Hasičské zbrojnice a Zdravotnické záchranné služby v Uherském Hradišti. Návštěvy obou složek záchranného systému byly velmi pestré a děti obohatily o spoustu zajímavých informací. Seznámily je s velmi náročnou a důležitou prací hasičů a záchranářů.

V objektu Zdravotnické záchranné služby nás pan záchranář seznámil s přístroji a pomůckami, které se používají při záchranných akcích. Teď už děti vědí, k čemu slouží jednotlivá vybavení sanitky a jak je správně v případě potřeby použít. Na závěr nesměla chybět ani praktická ukázka – měření tepové frekvence či udržení končetiny v nehybné poloze.

Druhou část dopoledne jsme strávili v Hasičské zbrojnici, kde nás s náplní práce hasičů seznámil pan Bečica. Nejdříve jsme si poslechli, jak vypadá takové ohlášení výjezdu. Potom nám byla předvedena celá hasičská výzbroj, kterou si děti mohly i vyzkoušet. Dále nás čekala prohlídka  hasičských aut a nakonec jsme měli možnost do jednoho z nich nasednout.

Po hezky stráveném dopoledním programu jsme se vydali zpět do školy.

Sdílejte!