Mladí divadelníci v říši iluzí

Ve středu 29. dubna se divadelní kroužek vydal na předposlední představení této sezóny. Tentokrát v Městském divadle Zlín hrál soubor z Hradce Králové. Herci z divadla DRAK dovezli na jeviště svět kouzel a triků v představení Poslední trik Georgese Mélièse.Neobvykle pojaté představení v podobě grotesky mapuje život a dílo průkopníka iluze v kinematografii George Méliése. Starý Georg vzpomíná na svůj život a sepisuje si paměti od dob, kdy viděl první kouzelnické vystoupení, přes dobu, kdy sám koupil divadlo a předvedl svůj první velký trik – zmizení ženy, až do doby, kdy se stane filmovým tvůrcem a vytvoří první filmový ateliér – továrnu na iluzi. Ze vzpomínek ho vyruší smrťák, který mu naznačuje, že jeho čas je u konce. Georg se snaží pomocí svých triků prodloužit si život a zahnat smrťáky. Sám ale nakonec uznává, že přesýpací hodiny jeho života mají už velmi málo písku a umírá. Ale pro svět kouzel a iluzí nezemřel nikdy.

Během představení jsme byli svědky několika kouzel a iluzí, mnohdy nám nebylo úplně jasné, jak to herci vlastně udělali, v čem spočíval ten trik. A to je odkaz George Méliése.

Sdílejte!