Helfštýn nezklamal

P1020765Co dodat k našemu nedávnému výletu? Vše proběhlo bez sebemenších komplikací. Meteorologická předpověď byla vcelku příznivá, ač se někteří rodiče obávali pravého opaku. Unavená paní Trubačíková na můj dotaz ohledně vývoje počasí ve střední Evropě v rychlosti odpověděla, že pršet nebude. A tak jsme vyrazili na další putování po naší vlasti.

Vybrali jsme si Helfštýn, hradní komplex, který se tyčí nad údolím Moravské brány a je v povědomí široké veřejnosti znám zejména expozicí uměleckého kovářství.

P1020777Už před dvěma lety, kdy jsme na Helfštýn zamířili naposledy, patřil tento výlet mezi nejzdařilejší. A i tentokráte nás nezklamal. Dopravci fungovali perfektně, ochotný řidič autobusu nás vysadil na nejvhodnějším místě, počasí přálo. Paní učitelka Malinová si předem nastudovala historii hradu a povídáním o ní nám zpříjemnila výstup na jednu z věží, která v současnosti slouží jako rozhledna. Nejvíce nás zaujala sporná osobnost zakladatele hradu, který bezprávně uchvátil část cizích pozemků a bez povolení na nich vybudoval pevnost.

A pak už nás čekal jen sestup zpět do Lipníka nad Bečvou, krátká přestávka na oběd a závěrečné zpestření dne v podobě vynikající kopečkové zmrzliny v místní kavárně. A to ti, kteří patří mezi škarohlídy, strašili s tím, že bude zima!

Výlet se podařil na jedničku a my se už pomalu začínáme těšit na závěrečný turisťák, který slangově nazýváme „třídenní“. Už se pomalu blíží.

Sdílejte!