Slavnostní pasování našich prvňáčků na čtenáře

PasováníStředa 14. května byla pro žáky prvních tříd opravdu velmi náročným dnem. Dopoledne zavítali do knihovny. Ta se na tento den proměnila v Písmenkové království, kde vládl král Knihoslav se svou královnou Knihoslavou. Pod jejich přísným dohledem museli naši prvňáčci prokázat své umění ve čtení a zvládnout přečíst alespoň krátký úryvek z připravené knížky. Protože tento úkol zvládli, čekalo je odpoledne slavnostní pasování na čtenáře. V sále vládla napjatá atmosféra, a proto děti nejprve rozptýlil a také rozveselil svými kouzly a vtipnými scénkami kouzelník. Konečně nadešel ten dlouho očekávaný okamžik a po krátkém vystoupení našich žáků to začalo. Král Knihoslav důstojně pasoval všechny prvňáčky na rytíře a rytířky Řádu čtenářského. Královna Knihoslava jim potom slavnostně předávala Pasovací listinu. Všem žákům přejeme hodně krásných chvilek  a dobrodružství prožitých se zajímavými knížkami.

 

Sdílejte!