Tonda obal na cestách

Tonda obalProjekt Tonda obal dorazil i na naši školu. V úterý měli žáci prvního stupně možnost zúčastnit se programu Tonda obal na cestách. Jedná se o projekt s ekologickým zaměřením na třídění odpadu. Pražští lektoři, kteří na prvním stupni naší školy strávili s třeťáky, čtvrťáky a páťáky celé úterní dopoledne, byli velmi mile překvapeni, jak naše děti třídění odpadků ovládají, spousta věcí byla pro žáky známá. Nadchla je i skutečnost, že všechny třídy jsou vybaveny koši na plast, bio, papír, že v přízemí budovy 1000 je nádoba na použité baterie a drobné elektrospotřebiče. Mimo jiné vysoce ohodnotili fakt, že máme určeny eko-hlídky, které na správné třídění pravidelně dohlíží.

Přesto byl program pro naše žáky zajímavý, jednalo se o projekci na interaktivní tabuli obohacenou o praktické ukázky drobných předmětů, výrobků z recyklovaných materiálů, které si děti mohly podrobně prostudovat. Především je překvapily informace, co vše lze poté z recyklovaného materiálu dále vyrobit. Zaujaly je zejména plastové láhve a jejich další využití pro výrobu fleecových mikin, výplní spacáků, polštářů atd. Děti si přitom názorně uvědomily, že třídění odpadků, tak jak jsme na to nejen ve škole zvyklí, má skutečně pro naše životní prostředí nesmírný význam.

 

Sdílejte!