Chřibské toulky

P1110385V sobotu 22. února se klub mladých turistů vydal na toulky chřibskou přírodou. Autobusem jsme se nechali vysadit na Salaši. Zpočátku se na nás snášela ranní mlha a slabý deštík, ale ani to naše odhodlání užít si krásný den nemohlo zkazit. Prošli jsme celý Salaš od točny až na dolní konec a dál až tam, kde vyvěrá lesní studánka zvaná Zlacká. Byli jsme vděční za altánek a možnost krátkého posezení. Voda byla ledová, ale i tak jsme neodolali několika vydatným hltům. Potom nás čekal „nejhorší“ úsek naší trasy a sice výstup lesní rozbahněnou cestou ke Královu stolu. Nálada byla více než skvělá, proto nám ani bahno tolik nevadilo. U legendami opředeného Králova stolu se jedna část naší výpravy vydala hledat kešku. Zbytek cesty ubíhal rychle až k rozhledně nad obcí Modrá, která byla z důvodu rekonstrukce zavřená. Přes Modrou jsme se dostali na Velehrad, kde jsme udělali další zastávku k nalezení kešky. Nasáli jsme atmosféru poutního místa, obdivovali ohradní zeď s nikami, podlehli jsme sladkému pokušení v cukrárně a příjemně unavení jsme se vydali na zpáteční cestu.

Sdílejte!