Hola hola lesoškola!

EkosystémAneb projekt lesní ekosystém..

Hola hola ekoškola! To zní skoro každý týden z hlasatelských úst žáků pátých tříd, to když nás ekotýmy informují o nových projektech, soutěžích a akcích ekoškoly. Tentokrát jsme my žáci pátého ročníku měli za úkol vytvořit projekty na téma les.  Dostali jsme spoustu materiálů, byli jsme rozděleni do skupinek a museli jsme splnit řadu přírodovědných úkolů. Měli jsme například přiřadit ke stromům a keřům jejich plody a listy a zjistit jejich správný název. Nebo roztřídit popletené věci do čtyř ročních období a hledat na obrázku, co do lesa rozhodně nepatří. Také jsme měli rozdělit různé mechy, byliny, keře a stromy do správných lesních pater. Kreslili jsme lesní zvířata, vše jsme lepili na velké papíry a moc jsme se u toho pobavili. Poté chyběl jen originální nadpis, trochu přizdobit plakáty a bylo hotovo! Naše projekty jsou rozvěšeny po škole budovy tisíc. Hezké počtení!

Zdraví Vás žáci 5. tříd

Sdílejte!