Návštěva Úřadu práce

Úřad práceVe dnech 4. – 7. listopadu navštívily všechny deváté ročníky Úřad práce v Uherském Hradišti. Nejdříve jsme mluvili o školách, na které chceme jít. Potom nám paní Úlehlová ukázala Atlas školství, kde jsme hledali informace o námi vybraných školách. Poté jsme měli za úkol přiřadit k povoláním typické vlastnosti (např. cílevědomost, důslednost, spolehlivost). Nakonec jsme dostali prostor, abychom si našli a pročetli obsah různých povolání. Závěrem jsme si udělali test zájmů, kde jsme zjistili, na které povolání se hodíme.

Veronika Novotná, IX. B

Věříme, že návštěva byla pro naše žáky podnětná, odnesli si z ní spoustu rad a informací, které se jim brzy budou hodit. Nám už nezbývá nic jiného než popřát, aby si naši deváťáci vybrali tu správnou školu, která je na jejich další životní etapu dobře připraví.