Záložka do knihy spojuje školy

V měsíci říjnu se naše škola zapojila do oslav k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven. IMG_0302 Zúčastnili jsme se 4. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy. Akci na podporu čtenářství mají na starosti Slovenská pedagogická knižnica a Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze. Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami. Tento rok nesl téma „Namaluj svého oblíbeného literárního hrdinu“.

Využili jsme styků, které máme na Slovensku z předešlých let a nadále jsme chtěli spolupracovat se Základnou školou v Turzovce. Našim prosbám bylo vyhověno, a tak se naši žáci mohli pustit do díla. Do projektu se zapojily 3. – 9. třídy. Na záložkách se objevovaly různorodé obrázky a hrdinové – od Krtečka, přes žlutou rodinku Simpsonových až po abstraktní kresby zašifrované do mandaly. Doufáme, že naše záložky slovenské žáky potěší a více jim přiblíží o co se zajímají naše děti. To samé si přejí určitě naši slovenští přátelé. Věřím, že daným projektem alespoň na chvíli přinutíme žáky zamyslet se nad důležitostí knih v jejich životě.

Po zahájení projektu organizátoři odtajnili počty škol a žáků a myslím, že čísla jsou vysoká, takže jsme rádi, že jsme mohli být součástí takové velké akce. Do česko-slovenského projektu se zapojilo 739 základních škol a celkem skoro 91 000 žáků.

Výstava našich záložek v Turzovce

Sdílejte!