Zážitková škola s finanční gramotností

VšeminaVe středu 15. května se 50 žáků 8. a 9. ročníku vydalo  v rámci projektu ZŠ Bánov na třídenní zážitkovou školu s finanční gramotností na Všeminu. Na hotel jsme přijeli dopoledne kolem desáté hodiny a měli jsme volný program. Někteří šli hrát bowling, jiní zase na procházku na ranč nebo do hotelového bazénu. Po obědě jsme se seznámili s programem na celé tři dny, představili se nám lektoři a všichni z realizačního týmu. Poté jsme se vydali v šesti skupinkách na túru do lesa. Měli jsme jít podle GPS a po cestě plnit různé úkoly. Po večeři jsme šli hrát před hotel společenské hry. Byl to náročný den, ale zvládli jsme to! Druhý den jsme se po snídani učili, jak natočit dobré video. Po přednášce jsme se vydali do lesa hledat pomocí GPS kešky, ve kterých jsme zjistili, na jaké téma budeme točit film. Témata se týkala finanční gramotnosti: elektronická peněženka, internetové bankovnictví, bezkontaktní platební karty. Po obědě jsme šli natáčet film. Na natočení jsme měli cca 4 hodiny, což bylo celkem málo. Všichni jsme film úspěšně natočili a v daném čase. Večer jsme měli diskotéku a hry. Diskotéku jsme si užili, byla super.

Třetí a zároveň poslední den jsme měli hodně nabitý. Během dvou hodin jsme museli připravit film o filmu a celkovou prezentaci, jak jsme pobyt prožili. Prezentace jsme opět tvořili ve skupinkách, tak jako po celý pobyt. Poté jsme si prezentace vzájemně přednesli v konferenčním sále hotelu a rozloučili se s našimi lektory.

Všichni jsme čekali, že budeme celé tři dny počítat, ale tohle byl program pro orientaci v terénu a práci s technikou. I tak jsme si to užili, a byla to zábava!

Lucie Andrýsková, VIII.D

Sdílejte!