Sobotní výlet do Kroměříže

I v březnu jsme se vydali s turistickým kroužkem na toulky po krásách naší vlasti.Sraz jsme měli kousíček před osmou hodinou ranní a s nadšením jsme vyhlíželi náš vlak směr Kroměříž. Počasí, i když poněkud chladnější než v předešlých dnech, k nám bylo milostivé a nenechalo nás zmoknout. Naše první kroky směřovaly do Květné zahrady, kde jsme si mohli prohlédnout výstavu kamélií. Odtud jsme se vydali městem na Velké náměstí, které nás upoutalo domy s podloubím. V Muzeu Kroměřížska jsme měli možnost navštívit expozici Historie ukrytá pod dlažbou města zachycující historii Kroměříže, jak již samotný název napovídá, expozici Příroda a člověk mapující evoluci člověka, díky obrazům Maxe Švabinského jsme se v čase přenesli zpět do první poloviny 20. století a na chvíli se ocitli v Číně ve Světě čínských bůžků. Všichni jsme si společné chvíle užili a těšíme se na další výlet!

Stránky turistického kroužku

Sdílejte!