Prvňáčci slavili Den dětí

Žáci prvních tříd oslavili svůj svátek ve středu 1. června i ve čtvrtek 2. června.Ve středu 1. června jsme se pěšky vypravili do Galerie v Uherském Hradišti na Kytičkový den. Zde si žáci vyrobili každý svoji originální papírovou kytičku, kterou potom symbolicky vysázeli na nádvoří Galerie. Odměnou jim byla nejen sladkost, ale i malý dáreček v podobě hrníčku. Potom jsme se osvěžili pravou italskou točenou zmrzlinou a vedrem značně znaveni se vrátili zpět do školy.Ve čtvrtek 2. června pro nás připravily Den dětí pracovnice SVČ Klubko ve Starém Městě. Tentokrát děti provázely pohádkové postavičky Pat a Mat a v duchu jejich hesla: „Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě“, se neslo celé zábavné dopoledne. Děti musely prokázat značnou zručnost a šikovnost při plnění náročných úkolů. S Patem a Matem totiž žáci nejen tapetovali, hledali ztracené věci, zatloukali hřebíky, lovili klíče z kanálu, ale také na kolečkách převáželi těžký náklad. Unaveni prací jsme potom usedli k ohni a posilnili se vlastnoručně opečeným špekáčkem. Aby nám do oběda vyhládlo, tak jsme si na přilehlém hřišti trošku zasportovali. Kluci hráli fotbal a holky se houpaly na houpačkách, dováděly na skluzavce či na opičí dráze. Celé dopoledne se nám i přes nepřízeň počasí vydařilo.

Sdílejte!