Den Země – vzpomínka na celý život

Ve čtvrtek 22.dubna proběhly na naší škole doprovodné akce ke Dni Země. Pro některé se zážitky z tohoto dne vryjí do paměti opravdu na dlouhou dobu.
Žáci 6. ročníků navštívili místní firmu Kovosteel, která se zabývá recyklací odpadu. Projeli si provoz firmy sběrných surovin – železo, elektrotechnický materiál, plasty a formou soutěží a projekce se dozvěděli o možnostech recyklace různého typu odpadu. Sedmáci přispěli vlastní aktivitou k zlepšení životního prostředí v okolí Starého Města, kde zbavili odpadu prostory Čerťáku, cyklostezky, obchodní zóny. Dále se podíleli na výsadbě zeleně ve městě. Osmáci absolvovali terénní výšlap na vrchol Chřibů Brdo. Třídy 8.C,D, které absolvovali sestup z Brda na Salaš, trasu zvládli bez vážnějších komplikací. U žáků 8.A,B se při výstupu na Brdo vyskytlo kritické místo, kde část žáků sešla z hřebenu Chřib na druhou stranu a zbloudila do obce Roštín, kam byl pro ně vypraven zvláštní autobus. Velká pochvala pro všechny žáky a zvláště pro paní učitelku Slančíkovou, která zachovala chladnou hlavu a dovedla děti přes hustý les do civilizace. Věříme, že i přes tyto drobné problémy se výlet všem líbil.

Sdílejte!