Vycestovali jsme do Anglie

Již tradičně nabízíme dětem na naší škole možnost vycestovat do zahraničí.
Letos jsme se se skupinou 42 dětí vypravili 15. května na šestidenní pobyt do Anglie.
Po cestě jsme se zastavili v belgickém Bruselu, zhlédli sídla evropské unie, prošli se náměstím Grand Place, viděli fontánu Čurajícího chlapečka a poblíž Atomia jsme navštívili výstavu Evropa v miniatuře. Naše další cesta nás zavedla do Brugg – „Benátek severu“. Město známé tradiční výrobou pralinek nás ohromilo svým historickým centrem a řadou romantických zákoutí v oblasti kanálů.
Brzy ráno jsme se přeplavili trajektem z Calais do Doveru. Londýn nás zcela okouzlil. Nejdříve jsme navštívili Science Muzeum a seznámili se s vývojem letectví, kosmonautiky, lékařství, a pak jsme již vyrazili poznávat Londýn. Obdivovali jsme s jakou grácií vedle sebe stojí historické a moderní budovy. Zcela okouzleni jsme stanuli před Buckinghamským palácem, parlamentem a blízkým Westminsterským opatsvím. Po prohlídce sídla britských premiérů v Downing Street číslo 10, Královské jízdní gardy, Trafalgarského náměstí se sochou admirála Nelsona, Čínské čtvrti, náměstí Piccadily se sochou Erose a řady dalších pamětihodností jsme utrmáceni po náročné cestě usínali v Thurrocku na okraji Londýna.
Další den jsme zavítali do starobylé Cambridge proslulé svou univerzitou King´s College založenou v roce 1209. Po prohlídce univerzitního komplexu jsme stanuli před Matematickou lávkou klenoucí se nad řekou Cam, kterou si studenti zbudovali bez použití jediného hřebíku. Pozdní odpoledne jsme strávili ve leteckém a vojenském muzeu v Duxfordu.
Poslední den jsme se plni sil vypravili poznávat východní Londýn. Po procházce Doky sv. Kateřiny jsme stanuli v královské pevnosti Toweru zbudované Vilémem Dobyvatelem v 11. století. Byli jsme ohromeni nádherou britských korunovačních klenotů, sbírkou starobylých zbraní a brnění i životem samotného Jindřicha VIII., který zachycovala značná část expozic. Poté jsme navštívili londýnské muzeum „hrůzy“, kde nás vystrašil sám Jack Rozparovač. Krásu celého Londýna jsme mohli obdivovat z ptačí perspektivy Monumentu – památníku požáru, který zachvátil Londýn v roce 1666. Projeli jsme se i typickým patrovým autobusem. A pak už jen fotografie u Nultého poledníku a Eurotunelem vedoucím pod mořskou hladinou domů. Odnesli jsme si spoustu zážitků a stovky fotografií. Už se těšíme na další zajímavé cestování.

Sdílejte!